حقایق صنعت املاک و مستغلات

املاک و مستغلات اموال غیرمنقولی است که شامل زمین و بهبود آن می شود که شامل ساختمان ها، وسایل، راه ها، سازه ها و سیستم های تاسیساتی می شود.

مطلع شدن از حقایق صنعت املاک و مستغلات بسیار ضروری است. و یکی از رایج ترین راه ها برای ایجاد درآمد منظم، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات است.

در حالی که سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ایران چندین گزینه برای کسب درآمد و ایجاد یک انبار مالی ارائه می دهد، مشکلات متعددی وجود دارد که ممکن است میزان درآمد شما را محدود کند.

برای جلوگیری از اشتباهات پرهزینه، تحقیقات قابل توجهی انجام دهید و جنبه های قانونی املاک و مستغلات را قبل از عقد هرگونه قرارداد بیابید.

 

فرآیند سرمایه گذاری در املاک و مستغلات چیست؟

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یک استراتژی مالی مبتنی بر سود است که شامل مدیریت، مالکیت،اجاره و یا فروش یک ملک است. اگرچه راه های مختلفی برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات وجود دارد، اما همه آنها برای ایجاد سود بر مفاهیم اقتصادی یکسانی تکیه می کنند.

اولین نکته ای که باید در نظر گرفت این است که ارزش ملک باید افزایش یابد. علاوه بر این، هزینه های مالکیت و نگهداری ملک نباید از ارزش افزایش یافته آن بیشتر باشد.

انواع مختلفی از املاک برای سرمایه گذاری وجود دارد، و سرمایه گذاران حرفه ای، رویکرد سرمایه گذاری خود را بر اساس اهداف سود خود (کوتاه مدت یا بلند مدت) قرار می دهند که سرمایه‌گذاری سریع به خرید ملک و فروش سریع آن اشاره دارد.

توسعه املاک یک سرمایه گذاری با ریسک بالا و با پاداش بالا است. ساختمان‌ها در مکان‌های مطلوب، در این شرایط خریداری می‌شوند و به آپارتمان‌های لوکس، سازه‌های تجاری و سایر سازه‌ها بازسازی می‌شوند و سپس با حاشیه سود قابل‌توجهی فروخته می‌شوند.

برای مثال، اگر 200 میلیون  در ملکی در یک مکان عالی سرمایه گذاری کنید، باید بتوانید در هنگام فروش با قیمت گذاری سنجیده آن را جبران کنید.

تنوع بی‌شماری از سرمایه‌گذاری‌های املاک و مستغلات در این شرایط وجود دارد. بازار املاک و مستغلات، مانند هر سرمایه گذاری دیگری، پتانسیل زیادی را ارائه می دهد. با این حال، قبل از اینکه اقدامی انجام دهید، باید هوشمندانه قضاوت کنید، مطالعه کنید و هزینه ها و منافع را بسنجید.

 

انواع املاک و مستغلات

انواع مختلفی از املاک و مستغلات وجود دارد که هر کدام هدف و کاربرد منحصر به فردی دارند. دسته بندی های اصلی عبارتند از:

  1. زمین
  2. مسکونی
  3. تجاری
  4. صنعتی

برای هر کسی که به دنبال درک نحوه عملکرد صنعت املاک  و اینکه هر یک از دسته بندی های اصلی شامل چه مواردی است، توضیحات زیر راهنمای مفیدی خواهد بود.

 

زمین

زمین مبنای همه انواع املاک است. زمین معمولاً به اموال توسعه نیافته و زمین های خالی اشاره دارد. توسعه دهندگان زمین را به دست می آورند و آن را به اشکال دیگر املاک و مستغلات تبدیل می کنند و با تغییر آن تراکم و ارزش ملک را افزایش می دهند.

 

مسکونی

املاک مسکونی شامل مسکن برای افراد است. این رایج ترین نوع املاک است و طبقه دارایی است که اکثر مردم با آن آشنا هستند. عمده ترین املاک مسکونی خانه های ویلایی، آپارتمان ها می باشند.

 

تجاری

اموال تجاری به زمین ها و ساختمان هایی اطلاق می شود که توسط مشاغل مختلف برای انجام کار خود استفاده می شود. به عنوان مثال می توان به مراکز خرید، فروشگاه های فردی، ساختمان های اداری، پارکینگ ها، مراکز پزشکی و هتل ها اشاره کرد.

 

صنعتی

املاک صنعتی به زمین ها و ساختمان هایی گفته می شود که توسط مشاغل صنعتی برای فعالیت هایی مانند کارخانه ها، تولیدات مکانیکی، تحقیق و توسعه، حمل و نقل، تدارکات و انبارداری استفاده می شود.

 

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه